Najnovšie

Novinky

Foto

CrossFit Games OPEN

Každoročný CrossFit sviatok sa nezadržateľne blíži a OPEN 2023 začína už za menej ako mesiac, konkrétne 16. februára. Ak sa pýtate, čo to ten Open vlastne je, či máte vôbec schopnosti a možnosť zapojiť sa a či je to pre vás, tak ste tu správne.

Open je celosvetová súťaž v CrossFit-e, do ktorej sa môže zapojiť úplne každý. Trvá tri týždne a spočíva v splnení predpísaného tréningu, ktorý je zverejnený vždy vo štvrtok o 12:00pm Pacific Time a čas na odcvičenie a nahranie výsledku máte do pondelka 12:00pm Pacific Time. CrossFit takto vytvoril svetovo jedinečnú súťaž, do ktorej sa každoročne zapoja stovky tisíc účastníkov. 

Oficiálna registrácia do Open-u prebieha na webe games.crossfit.com. Registrácia nie je pre vás povinná, Open u nás môžete absolvovať aj keď sa oficiálne nezaregistrujete. Zo skúsenosti však vieme, že tí čo sa neregistrovali aj oficiálne tak neskôr banovali, že nemali vedenú štatistiku a svoje výsledky si nemohli porovnať so zvyškom sveta. 

Open teda samozrejme má aj svoj súťažný rozmer, po každom workout-e si nahráte výsledok a vytvorí sa výsledková tabuľka so všetkými účastníkmi z celého sveta. Takto sa teda dokážete porovnať s celým svetom a postupne si vyfiltrovať aj to, ako stojíte v rámci svojho kontinentu, štátu, nášho gymu, vekovej kategórie či dokonca zamestnania. Open je teda pre nás CrossFit-ákov akýmsi sviatkom, na ktorý sa celý rok tešíme a tvrdo trénujeme. Nastaví nám pomyselné zrkadlo, v čom sme lepší a naopak, na čom potrebujeme zapracovať. Tí najlepší z OPEN-u postupujú do ďalších častí CrossFit-ovej sezóny, no o tom si povieme zasa inokedy.

Nemusíte sa obávať, že Open workouty budú extrémne náročné. Oni náročné budú, ale tak ako si ich my náročné spravíme. CrossFit ponúka okrem RX verzie aj ďalšie ľahšie verzie tréningov a to Scaled a ešte jednoduchšiu Fundation verziu, ktorá je naozaj vhodná aj pre začiatočníkov. Spoločne si pred samotným odcvičením vysvetlíme štandardy cvičení a workout absolvujete aj s rozhodcom, iným naším členom, ktorý na vás dozrie a spočíta opakovania.

A ako Open vyzerá u nás v gyme? Nižšie nájdete zopár videí z našich Open-ových Friday Night Lights Out večerov, sú plné nezabudnuteľných momentov a sily komunity, ktorú s nami vy všetci tvoríte. Po praktickej stránke, workout sa dozviete v piatok ráno, máte celý deň na analyzovanie, výber variantu a premyslenie si svojej taktiky. Tento rok spravíme zmenu a workouty budeme absolvovať v sobotu doobeda. Prihlásite sa cez náš systém na čas "Heat-u", ktorý vám bude vyhovovať, včas prídete do gymu a absolvujete predpísaný tréning. Výsledok si nahráte do systému na webe games.crossfit.com. Nemusíte sa báť, ak vám čas v sobotu doobeda nebude vyhovovať, prípadne si budete chcieť workout zopakovať, čas na odcvičenie a nahranie výsledku je až do pondelka večera.

Open u nás v gyme má ešte jeden ďalší rozmer. Už tradične pre vás vytvoríme súťaž zmiešaných tímov o putovný pohár, ktorý aj teraz nájdete v gyme na chladničke. Na pohár vyrazíme názov víťazného tímu a mená jeho členov. Okrem toho, 5 najlepších mužov a 5 najlepších žien, získa menovku na vešiačik v šatni a tak celý rok budú na očiach.

Tento rok budeme súťažiť v štvorčlenných tímoch v zložení dvaja muži a dve ženy. Tímy si môžete zložiť úplne ľubovoľne. Na základe našej gymovej tabuľky rozdelenej podľa pohlaví, zrátame umiestnenia jednotlivých členov tímu a vytvoríme výsledkovú tabuľku tímov.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, prosím, opýtajte sa nás v gyme :-)

Vidíme sa vo výsledkovej tabuľke!


“ OPEN je celosvetová súťaž v CrossFit-e, do ktorej sa môže zapojiť úplne každý ”

Komentár

  • Zatiaľ prázdne

Reagovať na článok môžu iba registrovaní používatelia.