F.A.Q.

F.A.Q.

F.A.Q. CrossFit Trnava

 

 1. Predtým ako sa stanem členom CrossFit Trnava, rád by som ho vyskúšal. Dá sa to?
  Samozrejme, u nás máme úvodný tréning zdarma. Na ňom si môžeš vyskúšať, či je CrossFit to "pravé orechové" pre Teba. Zároveň ponúkame aj CrossFit Elements kurz, na ktorom sa počas 6 vedených hodín naučíš všetko, čo treba k tomu, aby si sa mohol zapojiť do skupinových tréningov.

 2. Musím byť "fit" aby som mohol začať s CrossFitom?
  Určite nie. CrossFit je úžasný v tom, že každý tréning sa dá upraviť tak, aby splnil svoj účel pre výkonnostného športovca, ktorý sa pripravuje na CrossFit súťaže, alebo je aktívnym športovcom v inej oblasti a zároveň je vhodný pre mamičku, ktorá si príde po práci zacvičiť.

 3. Ako sa môžem pripojiť ku CrossFit Trnava a začať s CrossFitom?
  Všetko sa dozvieš v sekcií "Ako začať s CrossFit-om?"

 4. Čo je to WOD?
  WOD je skratka Workout Of the Day. Jedná sa o hlavnú náplň každej hodiny.

 5. Čo obsahuje CrossFit Elements kurz?
  Kurz pozostáva zo šiestich tréningov, ktoré prebehnú počas troch týždňov. Dôležité je absolvovať všetky hodiny, keďže budú na seba nadväzovať ako rôznorodosťou cvikov, tak aj intenzitou. Počas kurzu sa zoznámiš so základnými cvikmi s vlastným telom a rôznymi pomôckami. Prejdeme základy vzpieračských cvikov s činkou a naučíme sa základné CrossFit "názvoslovie" a v neposlednom rade si vysvetlíme filozofiu CrossFit-u.

 6. Ako vyzerá typická CrossFit hodina?
  Typická hodina "CrossFit Class" trvá hodinu - na začiatku je tzv. warm-up (teda rozohriatie všeobecné aj špeciálne - mobility časť). Po ňom prichádza silová alebo technická časť, kedy si prejdeme techniku pohybov, ktoré sú obsiahnuté vo WOD. Nasleduje hlavná časť tréningu, teda spomínaný WOD. V závere je cool-down, prípadne doplnkové cvičenia.

 7. Ako často mám chodiť na tréningy CrossFitu.
  Po absolvovaní nášho CrossFit Elements kurzu odporúčame naším začínajúcim členom trénovať 3x do týždňa vždy s jedno resp. dvojdňovou pauzou. Keď si telo postupne zvykne na tréningové zaťaženie, je vhodné trénovať tri dni po sebe, deň pauza, ďalšie dva dni tréningu a znova deň pauza.

 8. Nemyslím si, že potrebujem CrossFit Elements kurz, môžem prísť rovno na skupinovú hodinu?
  Určite nie bez konzultácie s nami. Ak si skúsený CrosFitter, nebudeme Ťa tlačiť do začiatočníckeho kurzu. Keď však chodíš do fitka, máš kondičku, ale neovládaš všetky cviky, vždy je lepšie sa ich naučiť v menšej skupinke a následne sa zapojiť do skupinových tréningov.

 9. Nevyhovuje mi čas kedy sa koná CrossFit Elements kurz, mám inú možnosť?
  Samozrejme, napíš nám na info@crossfittrnava.sk a určite nájdeme vhodné riešenie.